
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Diameter | |
| Max Operating Temperature | 170 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 3 Ω |
| Packaging | Bulk |
| Depth | 7 mm |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Max Current Rating | |
| Hold Current | |
| Trip Current | |
| Resistance at 25 ℃ | 3 Ω |
Stock: 7
Distributors
pcbx
Unit Price$0.48691
Ext.Price$0.48691
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.48691 | $0.48691 |
| 10 | $0.38899 | $3.88990 |
| 25 | $0.35433 | $8.85825 |
| 50 | $0.32276 | $16.13800 |
| 100 | $0.29401 | $29.40100 |
| 300 | $0.27862 | $83.58600 |
| 500 | $0.26403 | $132.01500 |
| 1000 | $0.24900 | $249.00000 |
